Angielski Bielsko - Biała Angielski Bielsko - Biała » Perfect English Szkoła i kursy języka angielskiego Szkoła języka angielskiego zaprasza!

 

608 452 380   

Poznaj naszych lektorów

Poznaj naszych lektorów


 

 Alex

 

Hello. My name is Alexander. I come from Essex in England. In 2011, I went travelling around Southeast Asia and Australia. During this trip I met interesting people from various countries and backgrounds. I have studied a degree in business management, which I completed within two years and this was challenging yet enjoyable. Whilst at university I attended various conferences and societies and met some truly inspirational people. These experiences gave me an interest in communicating and meeting new people. Moreover, it has made me realize how much fun it would be to teach English. In my spare time I like to partake in various sports including football and skiing. I am always willing to travel to different places and experience new things.

 

 

Cześć. Mam na imię Aleksander. Pochodzę z Essex w Anglii. W roku 2011 wyruszyłem w podróż po południowo-wschodniej Azji i Australii, gdzie poznałem ciekawych ludzi z rozmaitych krajów i środowisk. Ponadto studiowałem zarządzanie biznesem i zdobyłem tytuł w dwa lata, co było trudne, ale przyjemne. Na uniwersytecie brałem udział w różnego rodzaju konferencjach, w różnych stowarzyszeniach i poznałem naprawdę inspirujących ludzi. Doświadczenia te sprawiły, że zainteresowałem się komunikacją i konwersacją, i zdałem sobie sprawę z tego ile radości daje uczenie angielskiego. W wolnych chwilach uprawiam sport, m.in. piłkę nożną i jazdę na nartach. Zawsze chętnie podróżuję i zdobywam nowe doświadczenia.